
KALIFORNIÁTÓL BUDAPESTIG
PRESENTS
50 évesek lettünk
TRAILER
TRAILER
Az egész éves ünnepségsorozat elemeként 2020 januárjában a szakkollégium két diákja és Bálint Dániel operatőr elutaztak az Egyesült Államokba, hogy interjút készítsenek korábbi díjazottakkal. Az interjúkból készült portrévideók a G7-en lesznek először láthatóak.
Podcastot készítettünk, amelyben a díjasokkal interjúzó rajkosok mesélnek az egyesült államokbeli élményeikről és a Rajk Szakkollégium által alapított Neumann- és Simon-díjról.
PODCAST
PODCAST
Daron acemoglu
a gazdasági és politikai intézmények kapcsolatáról, a demokrácia helyzetéről és a munkaerő automatizálásának társadalmi következményeiről. Az interjúról a G7 oldalán itt olvashattok.
Daron acemoglu
dani rodrik
a globalizáció nyerteseiről és veszteseiről, a globalizációs trilemma Európai Uniós hatásairól és a társadalomtudósi hivatásról. Az interjúról a G7 oldalán itt olvashattok.
dani rodrik
joshua angrist
az ökonometria oktatás fejlődéséről, az adattal foglalkozó közgazdászok munkaerő piaci lehetőségeiről és a felsőoktatás támogatásáról. Az interjúról a G7 oldalán itt olvashattok.
joshua angrist
Aswath Damodaran
Aswath Damodaran
Alvin E. Roth
Alvin E. Roth
Matthew O. Jackson
a közösségi hálók hatásáról oktatásban és a munkaerőpiacon, a hálózatkutatás jelentőségéről az oksági következtetések levonásában és a kereskedelmi hálózatok és katonai szövetségek kapcsolatáról. Az interjúról a G7 oldalán itt olvashattok.
Matthew O. Jackson
az egyenlőtlenségek helyzetéről a világban, az állam szerepéről az egyenlőtlenségek csökkentésében és az adókerülés elleni harcban. Az interjúról a G7 oldalán itt olvashattok.
Emmanuel Saez
Jeffrey Pfeffer
Jeffrey Pfeffer
Olivier Blanchard
az expanzív fiskális politika, az államadósság és a gazdasági növekedés kapcsolatáról, az Eurozóna belüli kockázatmegosztásról és az akadémiai kutatások és a közpolitika közti viszonyrendszerről. Az interjúról a G7 oldalán itt olvashattok.
Olivier Blanchard
Maurice Obstfeld
az európai monetáris unió lehetőségeiről, a globális kereskedelmi feszültségekről és az IMF vezető közgazdász pozíciójáról. Az interjúról a G7 oldalán itt olvashattok.
Maurice Obstfeld
David Teece
a dinamikus képességekről, a felsőoktatás változó szerepéről és a mesterséges intelligencia potenciális hatásairól a vállalati menedzsmentre. Az interjúról a G7 oldalán itt olvashattok.
David Teece
DÍJAINKRÓL
Neumann János-díj
A Rajk Szakkollégium 1994-ben alapította a Neumann János-díjat, amely évente kerül kiosztásra. Célunk, hogy olyan akadémikusokat díjazzunk, akik az egzakt társadalomtudományok területén alkottak kiemelkedőt és meghatározót a kollégium kutatási irányaira, gondolkozására nézve.